Kup samochód zagranicą

Kup samochód zagranicą

Co roku spora część konsumentów decyduje się na sprowadzanie samochodu spoza granic kraju. Ogromny wpływ na to ma nie tylko cena, ale również możliwość otrzymania dużo bardziej prestiżowego modelu w lepszym technicznie stanie. Sprawdź, co zrobić, aby kupić zagraniczny pojazd.

Sprowadzanie samochodu z zagranicy – co wziąć pod uwagę

Sprowadzenie samochodu z zagranicy to powszechnie stosowane rozwiązanie pozwalające wbrew pozorom na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Aby zrobić to z głową, warto poprosić o pomoc firmę specjalizującą się w pozyskiwaniu samochodów od naszych zachodnich sąsiadów. W takim przypadku ograniczysz konieczność jeżdżenia i poszukiwania auta na własną rękę, a co więcej wymarzony model zostanie podstawiony wprost pod twoje drzwi. Chcąc rozpocząć współpracę określ maksymalny budżet, jakim dysponujesz, ustal czego szukasz i jakie aspekty są dla ciebie najważniejsze. Pracownicy firmy usługowej zajmą się poszukiwaniem modeli spełniających wskazane warunki, sprawdzeniem poszczególnych pojazdów pod kątem sprawności technicznej oraz ewentualnych wad, oraz wszelką dokumentacją wymaganą do przywozu samochodu na teren kraju.

Ile kosztuje sprowadzenie pojazdu z zagranicy?

Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od kraju, z jakiego masz zamiar przywieźć samochód. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest opłata akcyzy, która najczęściej sięga ok. 3,1% ceny wartości pojazdu. Oczywiście mowa tu o silnikach nieprzekraczających pojemności 2.0. W koszty musisz doliczyć opłaty transportowe oraz konieczność ubezpieczenia pojazdu. Bez dokumentu samochód będzie musiał być przetransportowany przy pomocy lawety.

Aukcje auta USA – jak wylicytować samochód z Ameryki

Oprócz modeli z Niemiec, czy Belgii dużą popularnością cieszą się amerykańskie marki. Skorzystaj z opcji, jaką są licytacje pojazdów z US i Kanady. Aukcje auta USA prowadzone są przez profesjonalną firmę zajmującą się importem oraz załatwianiem poszczególnych formalności. Wśród propozycji znajdziesz samochody uszkodzone, noszące drobne wady techniczne, jak i te, które są całkowicie bezwypadkowe i sprawne. Wszystkie dane oraz ewentualne usterki zobrazowane są na zdjęciach, oraz wyszczególnione w opisie. Takie działanie pozwoli ci mieć pewność, jaki model chcesz ściągnąć dla siebie do kraju. Dodatkowo wszystkie pojazdy sprawdzane są pod kątem przeszłości, dając gwarancję legalności sprowadzenia. Pamiętaj, że samochody ze Stanów różnią się nieco od pojazdów poruszających się po Polsce, dlatego w pierwszej kolejności należy dostosować ich wygląd do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.