Bezpieczna komunikacja na wsi - na co zwrócić uwagę

Bezpieczna komunikacja na wsi - na co zwrócić uwagę

Wieś to nie tylko piękne krajobrazy i wolno płynący czas. To również trudny teren i ciężka praca. Często drogi wiejskie nie przypominają tych po których poruszamy się po mieście. Jakie pojazdy sprawdzą się na co dzień na tego typu terenie? Mamy kilka propozycji.

Pojazdy do na trudny teren - tu liczy się niezawodność

Zima co roku zaskakuje drogowców. Kierowcy w miastach często po długotrwałych opadach śniegu mają problem z poruszaniem się po drogach. Na wsi ten problem jest dużo większy. Polne, leśne drogi nie są priorytetem do odśnieżania. Mieszkańcy sami muszą być przygotowani na walkę z żywiołem. Nawet jeśli jeździsz ogromnym samochodem terenowym to może mieć on problem z poruszaniem w tych ciężkich warunkach. Dlatego już zawczasu powinieneś zaopatrzyć się w łańcuchy na koła. Ważne, żeby łańcuchy były dobrane do wielkości kół i marki pojazdu. Czy wystarczą ci 4 sztuki łańcuchów? Pozornie wydawałoby się, że tak ale lepiej wozić ze sobą jeden lub dwa łańcuch w zapasie. W trudnych warunkach koła często boksują. Może to powodować zerwanie łańcucha i utknięcie na drodze. Wtedy pomoże tylko zetor proxima sąsiada i lub zapasowe łańcuchy.

Wieś to nie tylko praca – co wybrać do zabawy?

Hulajnogi elektryczne i deskorolki to nie są odpowiednie pojazdy na polne drogi. Dla siebie lub dla dzieci trzeba wybrać pojazdy dedykowane do tych warunków. Na przejażdżkę w takich warunkach fajną opcją jest rower na grubszych oponach. Dla osób dysponujących mniejszą kondycją rower elektryczny będzie najlepszym wyborem. Quad dla dzieci lub dorosłych to również fajny pojazd na przejażdżkę. Można nim też pojechać na niewielkie zakupy. Często kupiony tylko dla rozrywki może przydać się w awaryjnych sytuacjach. Nietypowym gadżetem przydatnym na wsi może być dron zaopatrzony w kamerę. Zanim wybierzesz się autem możesz uruchomić drona i w bezpieczny sposób sprawdzić warunki drogowe. Dla dronów nie straszny jest śnieg i błoto na drodze. Dronem też szybko obejrzysz co dzieje się na twoich polach bez konieczności fizycznego znajdowania się tam.

Konserwuj i naprawiaj swoje pojazdy

Nie ważne czy służą do rozrywki czy do pracy pojady poruszające na wsi są szczególnie narażone na usterki i awarie. Regularnie odwiedzaj mechanika bo awaria w trudnych warunkach może być ciężkim przeżyciem. Nie zapomnij również o konserwacji swoich pojazdów. Błoto, śnieg, piasek bardzo negatywnie wpływają na karoserie i podwozie. Konserwacja podwozia Bydgoszcz pomoże ci zabezpieczyć twój pojazd by długo cieszyć z bezpiecznej jazdy nim.