Auta z innych krajów

Auta z innych krajów

Posiadanie samochodu już dawno przestało być luksusem wyłącznie dla wybranych. Przy obecnie panujących warunkach w Polsce oraz na świecie trudno wyobrazić sobie życie bez tradycyjnych czterech kółek. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie zawsze musimy kupować auto z polskiego rynku. Możemy przecież zadecydować o zakupie poza granicami naszego kraju.

Po drugiej stronie Odry

Praktycznie od początku powstawania silników spalinowych Niemcy byli potentatem w produkcji rozmaitych pojazdów. Należą do nich również samochody, co możemy zauważyć każdego dnia nawet na polskich drogach. Widzimy tam zarówno auta rodzinne, jak również te z nieco wyższej półki cenowej. Ściąganie samochodów z Niemiec cieszy się bardzo dużą popularnością. Przede wszystkim chodzi tutaj o jakość, która jest bez wątpienia cechą charakterystyczną wszystkich maszyn zza Odry. Nie można również zapominać o bardzo preferencyjnych warunkach kupna, które wychodzą korzystniej, niż w Polsce nawet wtedy, gdy doliczymy wszelkie opłaty za pośrednictwo. Obecność w Unii Europejskiej zdecydowanie ułatwia te transakcję.

Prosto z ulic Nowego Jorku

O ile zakup samochodu z jednego z krajów Unii Europejskiej nie należy do wybitnie skomplikowanych, o tyle już import pojazdów przemieszczających się zazwyczaj po drugiej stronie Atlantyku już nie jest taki prosty. Auta z USA są jednak warte zachodu. Przede wszystkim mówimy tutaj o kultowych modelach, które doskonale znamy z filmów hollywoodzkich. Kojarzą nam się one w dużej mierze z wolnością oraz uczuciem wiatru we włosach. Nie musimy wcale mówić tutaj o kabrioletach czy szybkich samochodach. Nawet terenowe auta mają w sobie coś przyciągającego nie tylko dla miłośników off-roadu, ale również sympatyków spokojnej jazdy po asfalcie. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że samochody sprowadzane z Nowego Jorku, Chicago czy nawet Nowego Orleanu zdecydowanie są warte swojej ceny i czasu.

Niestandardowa kierownica

Przy okazji zakupów auta często zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę, licznik kilometrów oraz rocznik. Wbrew pozorom musimy również pamiętać o kilku innych aspektach. Jednym z przykładów jest szczególna rozwaga przy okazji samochodów brytyjskich. Anglicy mają również bardzo duże tradycje w produkcji pojazdów - w tym miejscu warto wspomnieć o takich samochodach jak Aston Martin czy Rover. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku, poza jednym małym detalem. Ze względu na ruch lewostronny, mieszkańcy Londynu czy Manchesteru mają kierownicę po prawej stronie.